ayon audio
ayon audio ayon audio
ayon audio
ayon audio
ayon audio Cennik ayon audio Nowości O Firmie Produkty Testy Dealerzy Galeria zdjęć Kontakt
ayon audio
ayon audio ayon audio
ayon audio ayon audio ayon audio
ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio
ayon audio

Produkty


Referencyjny odtwarzacz CD / SACD
CD-35
TESTY

Ayon CD-35 wzorcowym odtwarzaczem płyt cyfrowych?

Śpieszymy donieść, że najnowszy odtwarzacz – jak na razie pierwszy i jedyny w ofercie Ayon Audio odczytujący także płyty SACD – po wprowadzeniu na rynek jesienią 2016 roku, zaczyna zbierać bardzo entuzjastyczne recenzje!

Wojciech Pacuła już we wstępie testu w HighFidelity pisze otwarcie, że CD-35 bardzo go zaskoczył, gdyż nie spodziewał się, że producent zaproponuje urządzenie w tym przedziale cenowym, które jakością dźwięku celuje aż tak wysoko. Kosztujący poniżej 10 000 euro CD-35 podbił serca surowych sędziów high-endowych urządzeń z Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego. Warto wspomnieć, że urządzeniu temu poświęcili oni aż dwa spotkania, dokonując odsłuchów porównawczych z najlepszymi odtwarzaczami cyfrowymi ze swoich kolekcji. Sam odtwarzacz jest rozwinięciem pomysłu Gerharda Hirta na urządzenie odczytujące wszystkie krążki cyfrowe z muzyką, zaskakujące może się wydać jednak to, że napęd SACD firmy Stream Unlimited zastosowano także w większości wcześniejszych modeli, jednakże dopiero teraz była możliwa jego odpowiednia aplikacja, w postaci osprzętu i oprogramowania nie wpływającego na jakość dźwięku standardowych pyt CD – np. projektowaniu sekcji filtrów cyfrowych poświęcono aż trzy lata. Recenzent chwali CD-35 za uniwersalność (odczyt płyt SACD i CD, a także wysokiej klasy DAC z pełną opcją połączeń) oraz dostępność w trzech uprgrade’owalnych wersjach: podstawowej, z wbudowanym przedwzmacniaczem analogowym oraz testowanej tu Signature, z dodatkowym upsamplerem danych PCM do postaci DSD. Algorytmu konwersji dostarczyli ponownie inżynierowie Stream Unlimited, a metoda została opracowana specjalnie dla Ayona, więc jest to urządzenie unikalne w skali światowej. W recenzji czytamy, że jest to „inna bajka” i w przypadku standardowych płyt przechodzimy od wysmakowanego hi-fi do rasowego high-endu.
Wygląda na to, że unikalna jest również jakość dźwięku CD-35. Wojciech Pacuła jasno stwierdza, że już od samego początku gra on wybitnie, dorównując dwu- i trzy-krotnie droższym odtwarzaczom. Znana z poprzednich urządzeń firmowa gęstość przekazu i objętość pozornych źródeł dźwięku „rzuca na kolana”, gdyż tutaj przyjmuje poziom realizmu przywodzący na myśl najlepsze gramofony. Ba, nawet studyjne magnetofony szpulowe! W tym aspektach Ayon jest nieporównywalny z konkurencją.
Wrażenie muzyki na żywo, emocje, organiczność, realizm, odkrywanie na nowo zawartości plastikowych krążków – tak najkrócej można podsumować wrażenia pana Pacuły. który określił nowy odtwarzacz cyfrowy Ayon CD-35 mianem „urządzenia niezwykłego. Jesteśmy pod wrażeniem!!!

W recenzji na portalu SoundRebels możemy natomiast przeczytać, że „pogłoski o śmierci CD są mocno przesadzone”, bo wielu ze słuchaczy ma w swojej kolekcji pokaźną płytotekę, z której trzeba wycisnąć jak najwięcej. Marcin Olszewski dochodzi do wniosku, że Gerhard Hirt to człowiek, który uważnie obserwuje zmieniające się nawyki słuchaczy i potrafi wbić kij w mrowisko dokładnie wtedy kiedy trzeba, proponując tym razem uniwersalny odtwarzacz do odczytu cyfrowych formatów. Także i tutaj dla recenzenta zaskoczeniem jest logo SACD na docisku napędu, funkcjonalność urządzenia oraz trzyletnie prace nad oprogramowaniem dekodującym dane SACD, wspólne z partnerami ze Stream Unlimited. Olszewski zaznacza, że jego recenzja jest bardzo subiektywna z racji „małżeństwa” z odtwarzaczami tej marki, zaczętym 6 lat temu od podstaw, czyli najtańszego CD-07s. Wspomina swoją drogę w górę drabiny jakościowej zaznaczając, że w przypadku przesiadki na CD-35 nie ma żadnego gdybania i dywagacji – sprawa jest jednoznaczna i konieczna. Odtwarzacz minimalizuje wpływ pozostałych elementów toru źródłowego. Gdy jest to płyta CD, wyciąga z niej więcej niż spodziewa się słuchacz znający ją na wylot – zwłaszcza w przypadku zastosowania upsamplingu. W przypadku streamerów / serwerów plików audio, podciąga tańsze i gorsze urządzenia do swojego poziomu jakościowego. Jeśli natomiast chodzi o format SACD, nie udało się przyłapać urządzenia na jakichkolwiek potknięciach i uchybieniach – takie aspekty jak gładkość i naturalność dźwięku oraz aura akustyczna nagrań wypadły wzorcowo. Ciekawostką jest także to, że przesiadka z powrotem na płyty CD nie spowodowała dyskomfortu – dźwięk był niewiele uboższy w aspektach rozmachu i przestrzeni, i to tylko przy wyłączonym upsamplingu. Włączenie tego ostatniego „powodowało opad szczęki” i „robiło dobrze”. Czyli wszystko wskazuje na to, że zaniedbana ostatnimi czasy płyta CD nareszcie może pokazać się od najlepszej strony. Także w przypadku tej recenzji pojawiły się porównania do analogowej barwy i rozdzielczości, i to nie tylko znanej z gramofonów, ale także z najlepszych, studyjnych magnetofonów szpulowych. Co więcej, spostrzeżenia takie padły nie tylko w przypadku wzorcowych audiofilskich realizacji, ale także w przypadku „zwyczajnych” realizacji ze świata muzyki metalowej.
„Cyfrowy dźwięk doprowadzony do perfekcji”, „ekshumacja płyty CD” – cieszy nas fakt, że ten odtwarzacz zagościł na stałe w referencyjnym systemie redaktora!
Ayon CD-35 ustanawia nowy standard w świecie odtwarzaczy CD/SACD wyposażonych w lampowe wyjście na triodach SE, oferując w pełni zbalansowany DAC w standardzie PCM-DSD. CD-35 jest również przygotowany do odtwarzania plików komputerowych oraz użytku w studyjnym standardzie sygnału DSD. Uważamy, że jest to przełomowy odtwarzacz CD / SACD, dysponujący nowo opracowanymi rozwiązaniami takimi jak: zaawansowana technologia w lampowym stopniu wyjściowym, nowy docisk płyty z systemem CD-LID, konstrukcja DACa i przełączany tryb PCM-DSD z modułem procesora DSP. Dysponujący układem z zerowym sprzężeniem zwrotnym, wyjściem lampowym oraz lampą prostowniczą w zasilaczu odtwarzacz CD-35 z niespotykaną przejrzystością odsłania całkiem nowe pokłady muzyki, prezentując głęboką, perfekcyjnie rozplanowaną i w pełni trójwymiarową scenę dźwiękową. Gra on potężnym i rozciągniętym basem, naturalnym środkiem pasma charakteryzującym się płynnością i ciepłem oraz niezwykle czystą i szczegółową górą – ten referencyjny odtwarzacz CD / SACD zapewnia bezkompromisowe brzmienie w każdym możliwym aspekcie. CD-35 to jeden z najciekawszych odtwarzaczy płyt cyfrowych z wyjściem lampowym dostępnych obecnie na rynku, a zarazem najlepszy, jaki kiedykolwiek wyprodukowała firma Ayon Audio.

Budowa i wyposażenie

W pełni wyposażony odtwarzacz CD / SACD typu top-loader
Lampowy układ wyjściowy pracujący z triodami w czystej klasie A – zarówno dla wyjścia RCA, jak i XLR

Ścieżka sygnału

Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio pracuje najlepiej gdy ścieżka sygnału jest jak najkrótsza. Dlatego właśnie wszystkie urządzenia CD Ayona oparte są na pracujących w czystej klasie A układach typu single-ended. Im krótsza jest ścieżka sygnału, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie. Całkowicie przeprojektowane płytki pozwoliły poprawić rozmieszczenie umieszczonych na nich elementów. Cechy szczególne:
 • Sterowana układami logicznymi sekwencja startu, wydłużająca żywotność lamp
 • Funkcja powolnego startu „Warm Up”
 • Brak sprzężenia zwrotnego (0 dB)
 • Ultra-krótka ścieżka sygnału
 • Najprostszy możliwy układ, gwarantujący najczystszy sygnał
 • Niska impedancja wyjściowa, umożliwiająca stosowanie także długich przewodów pomiędzy źródłem i wzmacniaczem (zintegrowanym lub mocy) dowolnego rodzaju
 • Brak półprzewodników w lampowym wyjściu analogowym (w ścieżce sygnału)
 • Zminimalizowane okablowanie wewnętrzne, ułatwiające optymalny przesył sygnału
 • Brak buforów wyjściowych w ścieżce sygnału
 • Brak układów DC-serwo, degradujących sygnał
 • Wysokiej klasy komponenty elektroniczne w całym układzie
 • Wykonany ręcznie, co gwarantuje wysoki poziom dbałości o detale
 • Oddzielne płytki z układami wyjściowymi dla lewego i prawego kanału
 • Analogowy układ regulacji głośności
 • Wejścia cyfrowe: S/PDIF (RCA), AES/EBU (XLR), I2S, BNC, USB, 3 x BNC dla DSD;
 • Wejście cyfrowe S/PDIF (RCA)
 • Wewnętrzny zegar taktujący z ekstremalnie niskim poziomem jittera
Zasilanie

Układ zasilania został przeprojektowany – wykorzystano nowe komponenty i zwiększono skuteczność filtru napięcia zasilającego. Osobne uzwojenia transformatora zasilającego oraz filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają ich całkowitą izolację – zasilacz pracuje z ogromną rezerwą mocy, zapewniając doskonałe warunki pracy dla lamp wyjściowych 6H30/5687. W układach filtrujących tętnienia sieci zastosowano także kondensatory elektrolityczne o dużo większej pojemności.
 • 2 niskoszumne transformatory zasilające z rdzeniem typu „R”, osobne dla sekcji analogowej i cyfrowej
 • Innowacyjny układ zasilający gwarantujący znakomitą transmisję transjentów
 • Osobne, izolowane układy zasilania dla każdego stopnia wzmocnienia
 • Lampa prostownicza dla 6H30/5687 w stopniu analogowym
 • Filtr dławikowy dla 6H30/5687
 • Stabilizowany zasilacz dla układu żarzenia lamp 6H30/5687, z modułem miękkiego startu
 • Filtr napięcia zasilającego, zapobiegający przedostaniu się szumów z zewnątrz
 • 10 osobnych stabilizatorów napięcia
Komponenty

Rodzaj komponentów musi zgrać się synergicznie z układem, w jakim pracują. Właśnie takie podejście odróżnia nasze konstrukcje od produktów dostępnych na rynku masowym
 • Wyselekcjonowane komponenty wysokiej jakości we wszystkich miejscach konstrukcji
 • Szybkie kondensatory sprzęgające o audiofilskiej jakości dźwięku
 • wyselekcjonowane, złocone gniazda lamp
 • High-endowe kondensatory w torze sygnałowym
 • Wysokiej klasy terminale RCA i XLR
 • Płytki ze złoconymi ścieżkami
Konstrukcja mechaniczna

Wysokiej klasy obudowa ze sztywnych, aluminiowych odlewów przekłada się na bogatszy i głębszy dźwięk z czystszym tłem ciszy i mniejszym poziomem zakłóceń w górze pasma. Szczotkowane i anodowane, antywibracyjne, niemagnetyczne chassis jest ręcznie składane, dzięki czemu zapewniona jest najwyższa jakość wykonania.
 • Podświetlane przyciski
 • Modyfikowane zawieszenie napędu SACD / CD, oddzielające do od drgań obudowy
 • Magnetyczny, antywibracyjny krążek dociskowy z systemem CD-LID z ciemnego akrylu
 • Grawerowane napisy
 • Aluminiowe nóżki pochłaniające wibracje
 • Wykończenie – czarne ze srebrnymi elementami
Specyfikacja techniczna

Parametry konwersji 768 kHz / 32 bit & DSD 256
DAC W pełni symetryczny / japoński AKM
Moduł DSP (opcja) PCM do DSD & DSD do DSD
Lampy 6H30 & 5687
Dynamika > 120 dB
Napięcie wyjściowe (1 kHz / 0.775 V -0dB Low) Stały 2.5 V lub regulowany 0-2.5 V RMS
Napięcie wyjściowe (1 kHz / 0.775 V -0dB High) Stały 5 V lub regulowany 0-5 V RMS
Impedancja wyjściowa (RCA) ~ 300 Ω
Impedancja wyjściowa (XLR) ~ 300 Ω
Wyjście cyfrowe 75 Ω S/PDIF (RCA)
Wejścia cyfrowe 75 Ω S/PDIF (RCA), USB, I2S, BNC, AES/EBU, 3 x BNC dla DSD
Stosunek sygnał / szum (S/N) > 119 dB
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 50 kHz, +/- 0.3 dB
Zniekształcenia harmoniczne (1 kHz) < 0.001 %
Pilot zdalnego sterowania Tak
Wyjścia analogowe RCA & XLR
Wymiary (S x G x W) cm 48 x 39 x 12 cm
Waga 17 kg

Zdjęcia
Nagroda Specjalna roku 2016 – HighFidelity.pl

Świat audio niebezpiecznie zmierza ku absurdom cenowym. Im droższy produkt, tym więcej się o nim pisze. (…) Gerhard Hirt, właściciel Ayon Audio, ma inny pomysł. Uważa, że ważniejsze jest to, aby jak najwięcej ludzi było w stanie kupić high-endowy produkt, nie rujnując budżetu swojej rodziny do szóstego pokolenia.


ayon audio ayon audio ayon audio
ayon audio
strona główna | nowości | o firmie | produkty | testy | dealerzy | galeria zdjęć | kontakt © Copyright 2011-2016 Nautilus Dystrybucja
ayon audio
ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio ayon audio